Rok
Místo
Zlato
Stříbro
Bronz
MS 1908
Petrohrad
Anna Hübler Heinrich Burger
Phyllis Johnson James H. Johnson
Lidia Popova A. L. Fischer
MS 1909
Stockholm
Phyllis Johnson James H. Johnson
Valborg Lindahl Nils Rosenius
Gertrud Ström Richard Johansson
MS 1910
Berlín
Anna Hübler Heinrich Burger
Ludowika Eilers Walter Jakobsson
Phyllis Johnson James H. Johnson
MS 1911
Vídeň
Ludowika Jakobssonová-Eilersová Walter Jakobsson
nebyla udělena
MS 1912
Manchester
Phyllis Johnson James H. Johnson
Ludowika Jakobssonová-Eilersová Walter Jakobsson
Alexia Schøien Yngvar Bryn
MS 1913
Stockholm
Helene Engelmann Karl Mejstrik
Ludowika Jakobssonová-Eilersová Walter Jakobsson
Christa von Szabó Leo Horwitz
MS 1914
Svatý Mořic
Ludowika Jakobssonová-Eilersová Walter Jakobsson
Helene Engelmann Karl Mejstrik
Christa von Szabó Leo Horwitz
1915–1921
Neuskutečnilo se – První světová válka
MS 1922
Davos
Helene Engelmann Alfred Berger
Ludowika Jakobssonová-Eilersová Walter Jakobsson
Margaret Metzner Paul Metzner
MS 1923
Oslo
Ludowika Jakobssonová-Eilersová Walter Jakobsson
Alexia Bryn-Schøien Yngvar Bryn
Elna Henrikson Kaj af Ekström
MS 1924
Manchester
Helene Engelmann Alfred Berger
Ethel Muckelt John F. Page
Elna Henrikson Kaj af Ekström
MS 1925
Vídeň
Herma Szabo Ludwig Wrede
Andreé Joly-Brunet Pierre Brunet
Lilly Scholz Otto Kaiser
MS 1926
Berlín
Andreé Joly-Brunet Pierre Brunet
Lilly Scholz Otto Kaiser
Herma Szabo Ludwig Wrede
MS 1927
Vídeň
Herma Szabo Ludwig Wrede
Lilly Scholz Otto Kaiser
Eliška Hoppeová Oskar Hoppe
MS 1928
Londýn
Andreé Joly-Brunet Pierre Brunet
Lilly Scholz Otto Kaiser
Melitta Brunner Ludwig Wrede
MS 1929
Budapešť
Lilly Scholz Otto Kaiser
Melitta Brunner Ludwig Wrede
Olga Orgonista Sándor Szalay
MS 1930
New York
Andreé Joly-Brunet Pierre Brunet
Melitta Brunner Ludwig Wrede
Beatrix Loughran Sherwin Badger
MS 1931
Berlín
Emília Rotter László Szollás
Olga Orgonista Sándor Szalay
Idi Papez Karl Zwack
MS 1932
Montréal
Andreé Joly-Brunet Pierre Brunet
Emília Rotter László Szollás
Beatrix Loughran Sherwin Badger
MS 1933
Stockholm
Emília Rotter László Szollás
Idi Papez Karl Zwack
Randi Bakke-Gjertsen Christen Christensen
MS 1934
Helsinky
Emília Rotter László Szollás
Idi Papez Karl Zwack
Maxi Herber Ernst Baier
MS 1935
Budapešť
Emília Rotter László Szollás
Ilse Pausin Erich Pausin
Lucy Gallo Rezso Dillinger
MS 1936
Paříž
Maxi Herber Ernst Baier
Ilse Pausin Erich Pausin
Violet Cliff Leslie Cliff
MS 1937
Londýn
Maxi Herber Ernst Baier
Ilse Pausin Erich Pausin
Violet Cliff Leslie Cliff
MS 1938
Berlín
Maxi Herber Ernst Baier
Ilse Pausin Erich Pausin
Ilse Koch Gunther Noack
MS 1939
Budapešť
Maxi Herber Ernst Baier
Ilse Pausin Erich Pausin
Ilse Koch Gunther Noack
1940–1946
Neuskutečnilo se – Druhá světová válka
MS 1947
Stockholm
Micheline Lannoy Pierre Baugniet
Karol Kennedy Peter Kennedy
Suzanne Diskeuve Edmond Verbustel
MS 1948
Davos
Micheline Lannoy Pierre Baugniet
Andrea Kékesy Ede Király
Suzanne Morrow Wallace Diestelmeyer
MS 1949
Paříž
Andrea Kékesy Ede Király
Karol Kennedy Peter Kennedy
Ann Davies Carleton Hoffner
MS 1950
Londýn
Karol Kennedy Peter Kennedy
Jennifer Nicks John Nicks
Marianna Nagy László Nagy
MS 1951
Milan
Ria Baran Paul Falk
Karol Kennedy Peter Kennedy
Jennifer Nicks John Nicks
MS 1952
Paříž
Ria Baran Paul Falk
Karol Kennedy Peter Kennedy
Jennifer Nicks John Nicks
MS 1953
Davos
Jennifer Nicks John Nicks
Frances Dafoe Norris Bowden
Marianna Nagy László Nagy
MS 1954
Oslo
Frances Dafoe Norris Bowden
Silvia Grandjean Michel Grandjean
Sissy Schwarz Kurt Oppelt
MS 1955
Vídeň
Frances Dafoe Norris Bowden
Sissy Schwarz Kurt Oppelt
Marianna Nagy László Nagy
MS 1956
GaPa
Sissy Schwarz Kurt Oppelt
Frances Dafoe Norris Bowden
Marika Kilius Franz Ningel
MS 1957
Colorado Springs
Barbara Wagner Robert Paul
Marika Kilius Franz Ningel
Maria Jelinek Otto Jelinek
MS 1958
Paříž
Barbara Wagner Robert Paul
Věra Suchánková Zdeněk Doležal
Maria Jelinek Otto Jelinek
MS 1959
Colorado Springs
Barbara Wagner Robert Paul
Marika Kilius Hans-Jürgen Bäumler
Nancy Ludington Ronald Ludington
MS 1960
Vancouver
Barbara Wagner Robert Paul
Maria Jelinek Otto Jelinek
Marika Kilius Hans-Jürgen Bäumler
1961
Zrušeno po nehodě letu Sabena 548
MS 1962
Praha
Maria Jelinek Otto Jelinek
Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov
Margret Göbl Franz Ningel
MS 1963
Cortina d'Ampezzo
Marika Kilius Hans-Jürgen Bäumler
Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov
Taťjana Žuková Alexandr Gavrilov
MS 1964
Dortmund
Marika Kilius Hans-Jürgen Bäumler
Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov
Debbi Wilkes Guy Revell
MS 1965
Colorado Springs
Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov
Vivian Joseph Ronald Joseph
Taťjana Žuková Alexandr Gorelik
MS 1966
Davos
Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov
Taťjana Žuková Alexandr Gorelik
Cynthia Kauffman Ronald Kauffman
MS 1967
Vídeň
Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov
Margot Glockshuber Wolfgang Danne
Cynthia Kauffman Ronald Kauffman
MS 1968
Ženeva
Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov
Taťjana Žuková Alexandr Gorelik
Cynthia Kauffman Ronald Kauffman
MS 1969
Colorado Springs
Irina Rodninová Alexej Ulanov
Tamara Moskvinová Alexej Mišin
Ljudmila Bělousovová Oleg Protopopov
MS 1970
Lublaň
Irina Rodninová Alexej Ulanov
Ljudmila Smirnovová Andrej Surajkin
Heidemarie Steiner Heinz-Ulrich Walther
MS 1971
Lyon
Irina Rodninová Alexej Ulanov
Ljudmila Smirnovová Andrej Surajkin
JoJo Starbuck Kenneth Shelley
MS 1972
Calgary
Irina Rodninová Alexej Ulanov
Ljudmila Smirnovová Andrej Surajkin
JoJo Starbuck Kenneth Shelley
MS 1973
Bratislava
Irina Rodninová Alexandr Zajcev
Ljudmila Smirnovová Alexej Ulanov
Manuela Groß Uwe Kagelmann
MS 1974
Mnichov
Irina Rodninová Alexandr Zajcev
Ljudmila Smirnovová Alexej Ulanov
Romy Kermer Rolf Österreich
MS 1975
Colorado Springs
Irina Rodninová Alexandr Zajcev
Romy Kermer Rolf Österreich
Manuela Groß Uwe Kagelmann
MS 1976
Göteborg
Irina Rodninová Alexandr Zajcev
Romy Kermer Rolf Österreich
Irina Vorobjovová Alexandr Vlasov
MS 1977
Tokio
Irina Rodninová Alexandr Zajcev
Irina Vorobjovová Alexandr Vlasov
Tai Babilonia Randy Gardner
MS 1978
Ottawa
Irina Rodninová Alexandr Zajcev
Manuela Mager Uwe Bewersdorf
Tai Babilonia Randy Gardner
MS 1979
Vídeň
Tai Babilonia Randy Gardner
Marina Čerkasovová Sergej Šachraj
Sabine Baeß Tassilo Thierbach
MS 1980
Dortmund
Marina Čerkasovová Sergej Šachraj
Manuela Mager Uwe Bewersdorf
Marina Pestovová Stanislav Leonovič
MS 1981
Hartford
Irina Vorobjovová Igor Lisovskij
Sabine Baeß Tassilo Thierbach
Christina Riegel Andreas Nischwitz
MS 1982
Kodaň
Sabine Baeß Tassilo Thierbach
Marina Pestovová Stanislav Leonovič
Caitlin Carruthers Peter Carruthers
MS 1983
Helsinky
Jelena Valovová Oleg Vasiljev
Sabine Baeß Tassilo Thierbach
Barbara Underhill Paul Martini
MS 1984
Ottawa
Barbara Underhill Paul Martini
Jelena Valovová Oleg Vasiljev
Sabine Baeß Tassilo Thierbach
MS 1985
Tokio
Jelena Valovová Oleg Vasiljev
Larisa Selezňovová Oleg Makarov
Katherina Matousek Lloyd Eisler
MS 1986
Ženeva
Jekatěrina Gordějevová Sergej Griňkov
Jelena Valovová Oleg Vasiljev
Cynthia Coull Mark Rowsom
MS 1987
Cincinnati
Jekatěrina Gordějevová Sergej Griňkov
Jelena Valovová Oleg Vasiljev
Jill Watson Peter Oppegard
MS 1988
Budapešť
Jelena Valovová Oleg Vasiljev
Jekatěrina Gordějevová Sergej Griňkov
Larisa Selezňovová Oleg Makarov
MS 1989
Paříž
Jekatěrina Gordějevová Sergej Griňkov
Cindy Landry Lyndon Johnston
Jelena Bečke Děnis Petrov
MS 1990
Halifax
Jekatěrina Gordějevová Sergej Griňkov
Isabelle Brasseur Lloyd Eisler
Natalja Miškuťonoková Artur Dmitrijev
MS 1991
Mnichov
Natalja Miškuťonoková Artur Dmitrijev
Isabelle Brasseur Lloyd Eisler
Natasha Kuchiki Todd Sand
MS 1992
Oakland
Natalja Miškuťonoková Artur Dmitrijev
Radka Kovaříková René Novotný
Isabelle Brasseur Lloyd Eisler
MS 1993
Praha
Isabelle Brasseur Lloyd Eisler
Mandy Wötzel Ingo Steuer
Jevgenija Šiškovová Vadim Naumov
MS 1994
Čiba
Jevgenija Šiškovová Vadim Naumov
Isabelle Brasseur Lloyd Eisler
Marina Jelcovová Andrej Buškov
MS 1995
Birmingham
Radka Kovaříková René Novotný
Jevgenija Šiškovová Vadim Naumov
Jenni Meno Todd Sand
MS 1996
Edmonton
Marina Jelcovová Andrej Buškov
Mandy Wötzel Ingo Steuer
Jenni Meno Todd Sand
MS 1997
Lausanne
Mandy Wötzel Ingo Steuer
Marina Jelcovová Andrej Buškov
Oxana Kazakovová Artur Dmitrijev
MS 1998
Zdroj: https://cs.wikipedia.org?pojem=Seznam_medailistů_na_mistrovství_světa_v_krasobruslení_–_sportovní_dvojice Text je dostupný za podmienok Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších podmienok. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky použitia.
Your browser doesn’t support the object tag.
www.astronomia.sk |
www.biologia.sk | www.botanika.sk
| www.dejiny.sk | www.economy.sk
| www.elektrotechnika.sk |
www.estetika.sk | www.farmakologia.sk
| www.filozofia.sk | Fyzika
| www.futurologia.sk | www.genetika.sk
| www.chemia.sk
| www.lingvistika.sk | www.politologia.sk
| www.psychologia.sk
| www.sexuologia.sk | www.sociologia.sk
| www.veda.sk I www.zoologia.sk