A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Smíšená štafeta na Mistrovství světa v biatlonu 2015 | |
---|---|
Místo | Kontiolahti |
Datum | 5. března 2015 |
Medailisté | |
Zlato | Česko |
Výkon: | 1:20:27,2 |
Střelba: | 0+3 0+5 |
Stříbro | Francie |
Výkon: | 1:20:47,4 |
Střelba: | 0+1 0+7 |
Bronz | Norsko |
Výkon: | 1:20:54,9 |
Střelba: | 0+0 1+3 |
Závody na Mistrovství světa 2015 | |
vytrvalostní závod mužů • vytrvalostní závod žen | |
sprint mužů • sprint žen | |
stíhací závod mužů • stíhací závod žen | |
hromadný start mužů • hromadný start žen | |
štafeta mužů • štafeta žen | |
smíšená štafeta | |
Mistrovství světa v biatlonu smíšená štafeta | |
2013◄ 2015 ► 2016 | |
Smíšená štafeta na Mistrovství světa v biatlonu 2015 se konala ve čtvrtek 5. března v lyžařském středisku v Kontiolahti Stadium jako první závod šampionátu. Zahájení smíšené štafety proběhlo v 17:15 hodin středoevropského času.[1] Závodu se zúčastnilo celkem 26 štafet.
Obhájcem prvenství byl norský tým, který dokázal v této disciplíně zvítězit na posledních dvou šampionátech. Tentokrát však skončil třetí.
Čtvrtou zlatou medaili v historii získala Česká republika, které ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec zvítězila před druhou Francií o necelých 20 sekund.[2]
Výsledky
Pořadí | Č. | Stát | Čas | Střelba (L+S) | Ztráta |
---|---|---|---|---|---|
6 | Česko Veronika Vítková Gabriela Soukalová Michal Šlesingr Ondřej Moravec |
1:20:27,2 19:50,5 19:44,8 20:42,1 20:09,8 |
0+3 0+5 0+2 0+2 0+0 0+0 0+0 0+2 0+1 0+1 |
— | |
2 | Francie Anaïs Bescondová Marie Dorinová Habertová Jean-Guillaume Béatrix Martin Fourcade |
1:20:47,4 20:35,6 19:16,2 21:24,4 19:31,2 |
0+1 0+7 0+1 0+3 0+0 0+1 0+0 0+3 0+0 0+0 |
+20,2 | |
1 | Norsko (r) Fanny Hornová Tiril Eckhoffová Johannes Thingnes Bø Tarjei Bø |
1:20:54,9 20:20,3 20:21,7 20:08,6 20:04,3 |
0+0 1+3 0+0 0+0 0+0 1+3 0+0 0+0 0+0 0+0 |
+27,7 | |
4. | 8 | Bělorusko Naděžda Skardinová Darja Domračevová Vladimir Čepelin Jurij Ljadov |
1:20:58,2 20:09,0 18:59,4 20:56,1 20,52,5 |
0+1 0+6 0+0 0+0 0+0 0+0 0+0 0+3 0+1 0+3 |
+31,0 |
5. | 11 | Rakousko Lisa Hauserová Katharina Innerhoferová Sven Grossegger Simon Eder |
1:21:27,5 20:06,3 20:42,8 20:42,4 19:56,0 |
0+2 0+1 0+0 0+0 0+1 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 |
+1:00,3 |
6. | 5 | Německo Luise Kummerová Franziska Preussová Daniel Böhm Benedikt Doll |
1:21:50.0 21:06,5 20:04,9 20:36,7 20:01,9 |
0+2 0+4 0+1 0+1 0+0 0+1 0+1 0+1 0+0 0+1 |
+1:22,8 |
7. | 18 | Itálie Dorothea Wiererová Karin Oberhoferová Dominik Windisch Lukas Hofer |
1:21:51,9 20:30,0 20:01,1 21:01,5 20:19,3 |
0+6 0+4 0+2 0+0 0+0 0+1 0+2 0+1 0+2 0+2 |
+1:24,7 |
8. | 7 | USA Susan Dunkleeová Hannah Dreissigackerová Lowell Baley Leif Nordgren |
1:22:13,8 20:01,2 21:10,6 20:54,6 20:07,4 |
1+5 0+3 0+1 0+1 1+3 0+2 0+0 0+0 0+1 0+0 |
+1:46,6 |
9. | 16 | Finsko Mari Laukkanenová Kaisa Mäkäräinenová Ahti Toivanen Olli Hiidensalo |
1:22:26,7 20:35,2 18:54,4 21:55,5 21:01,6 |
0+5 0+3 0+3 0+0 0+0 0+0 0+0 0+1 0+2 0+2 |
+1:59,5 |
10. | 4 | Rusko Jana Romanovová Olga Podčufarovová Maxim Cvetkov Anton Šipulin |
1:22:27,4 20:27,0 20:40,7 21:32,8 19:46,9 |
0+1 0+1 0+0 0+0 0+1 0+0 0+0 0+1 0+0 0+0 |
+2:00,2 |
11. | 3 | Ukrajina Julija Džymová Valentyna Semerenková Serhij Semenov Dmytro Pidrušnyj |
1:22:37,5 21:20,8 18:46,3 20:50,8 20:39,6 |
0+2 0+8 0+1 0+1 0+1 0+2 0+0 0+3 0+0 0+2 |
+2:10,3 |
12. | 22 | Kanada Audrey Vaillancourtová Rosanna Crawfordová Nathan Smith Brendan Green |
1:22:55,1 21:22,5 20:02,3 20:46,2 20:44,1 |
0+3 0+1 0+1 0+1 0+1 0+0 0+1 0+0 0+1 0+0 |
+2:27,9 |
13. | 13 | Švýcarsko Aita Gasparinová Elisa Gasparinová Benjamin Weger Mario Dolder |
1:23:33,4 21:00,3 20:10,3 21:20,9 21:01,9 |
0+2 0+5 0+0 0+0 0+1 0+2 0+0 0+1 0+1 0+2 |
+3:06,2 |
14. | 15 | Polsko Karolina Pitońová Magdalena Gwizdońová Łukasz Szczurek Krzysztof Pływaczyk |
1:23:41,8 21:36,6 19:35,5 21:30,4 20:59,3 |
0+1 0+2 0+1 0+1 0+0 0+0 0+0 0+1 0+0 0+0 |
+3:14,6 |
15. | 10 | Slovinsko Andreja Maliová Anja Erženová Klemen Bauer Jakov Fak |
1:24:15,4 20:32,7 23:00,7 20:32,7 20:09,3 |
0+2 3+5 0+0 0+2 0+1 3+3 0+1 0+0 0+0 0+0 |
+3:48,2 |
16. | 9 | Švédsko Elisabeth Högbergová Mona Brorssonová Fredrik Lindström Peppe Femling |
1:24:28,2 21:15,1 21:14,6 20:53,4 21:05,1 |
0+5 0+3 0+3 0+0 0+0 0+0 0+1 0+1 0+1 0+2 |
+4:01,0 |
17. | 12 | Slovensko Paulína Fialková Jana Gereková Tomáš Hasilla Martin Otčenáš |
1:25:11,9 20:40,8 20:04,1 21:21,3 23:05,7 |
0+4 2+6 0+0 0+1 0+1 0+1 0+0 0+1 0+3 2+3 |
+4:44,7 |
18. | 14 | Bulharsko Emilia Jordanovová Desislava Stojanovová Vladimir Iljev Krasimir Anev |
1:25:24,7 21:45,7 22:10,0 21:29,6 19:59,4 |
0+6 1+6 0+2 0+0 0+1 1+3 0+2 0+3 0+1 0+0 |
+4:57,5 |
19. | 24 | Estonsko Kadri Lehtlová Darja Jurlovová Kauri Kõiv Kalev Ermits |
1:25:32,8 20:38,2 21:30,0 21:45,1 21:39,5 |
1+5 0+3 0+1 0+1 0+1 0+0 0+0 0+2 1+3 0+0 |
+5:05,6 |
20. | 17 | Rumunsko Luminița Pișcoranová Florina Ioana Cîrsteaová George Buta Cornel Puchianu |
1:25:44,5 20:28,6 22:51,5 21:28,8 20:55,6 |
0+5 0+2 2+0 0+0 0+0 0+2 0+0 0+0 0+3 0+0 |
+5:17,3 |
21. | 21 | Japonsko Fujuko Suzukiová Jurie Tanakaová Mikito Tačizaki Kazuja Inomata |
1:25:50,8 19,52,6 21:39,4 22:01,5 22:17,3 |
0+5 1+7 0+0 0+0 0+3 0+2 0+0 0+2 0+2 1+3 |
+5:23,6 |
22. | 25 | Čína Tchang Ťia-lin Čang Jen Žen Lung Ťin-le Tchang |
LAP 21:20,2 21:12,4 22:36,7 |
0+8 0+4 0+2 0+1 0+2 0+0 0+2 0+0 0+2 0+3 |
|
23. | 19 | Litva Diana Rasimovičiūtėová-Briceová Natalija Paulauskaitėová Karol Dombrovski Tomas Kaukėnas |
LAP 21:26,4 22:54,2 22:41,8 |
0+1 1+6 0+0 0+1 0+1 0+1 0+0 0+1 0+0 1+3 |
|
24. | 23 | Kazachstán Anna Kistanovová Darja Usanovová Jan Savickij Maxim Braun |
LAP 22:58,6 20:51,9 23:12,6 |
3+9 0+8 0+3 0+3 0+0 0+3 2+3 0+1 1+3 0+1 |
|
25. | 20 | Spojené království Amanda Lightfootová Nerys Jonesová Lee-Steve Jackson Scott Dixon |
LAP 21:28,0 23:50,8 22:10,2 |
0+6 1+7 0+0 0+3 0+3 1+3 0+1 0+1 0+2 0+0 |
|
26. | 26 | Jižní Korea Mun Ji-hee Ko Eun-jung Jun Je-uk Kim Jong-min |
LAP 21:51,2 23:13,7 23:45,4 |
0+5 3+8 0+2 0+0 0+2 2+3 0+0 0+2 0+1 1+3 |
|
Č. – startovní číslo týmu, LAP – tým byl předběhnut o kolo, r – vedoucí tým disciplíny ve světovém poháru |
Reference
- ↑ MIXED 2X6+2X7.5 KM RELAY . Mezinárodní biatlonová unie, 2015-03-04 . Dostupné online. (anglicky)
- ↑ MACEK, Tomáš; NOVOTNÝ, Ondřej. Dokonalý biatlonový úvod: Češi získali zlato ve smíšené štafetě!. iDNES.cz . 2015-03-05 . Dostupné online.
Text je dostupný za podmienok Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších podmienok. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky použitia.
Antény
Chemické zdroje elektriny
Chladenie v elektrotechnike
Elektrická sústava automobilu
Elektrická trakcia
Elektrické prístroje
Elektrické súčiastky
Elektrické spotrebiče
Elektrické stroje
Čítanie (elektrotechnika)
Činný výkon
Štatistická dynamika
Živý vodič
Admitancia
Antiparalelné zapojenie
Asynchrónny motor
Blúdivý prúd
Bočník (elektrotechnika)
Diak (polovodičový prvok)
Displej s kvapalnými kryštálmi
Elektrická inštalácia
Elektrická rezonancia
Elektrická sila
Elektrická vodivosť
Elektrické zariadenie
Elektrický obvod
Elektrický zvonec
Elektroenergetika
Elektromer
Elektrometer
Elektromobil
Elektromotor
Elektromotorické napätie
Elektrotechnický náučný slovník
Elektrotechnika
Elektrotechnológia
Fázor
Faradayova klietka
Frekvencia (fyzika)
Graetzov mostík
Impedancia
Indukčnosť
Induktancia
Istič
Izolácia (elektrotechnika)
Izolant
Jadro vodiča
Jednobran
Jednosmerný prúd
Joulovo teplo
Katóda
Koaxiálny kábel
Kompenzácia účinníka
Konduktometria
Konektor (elektrotechnika)
Korónový výboj
Lanko (elektrotechnika)
Leptanie
Logické hradlo
Magnetická susceptibilita
Magnetizácia (veličina)
Merný elektrický odpor
Mobilné zariadenie
Napájací zdroj
Napäťový chránič
Napäťový násobič
Nortonova veta
Odpínač
Odpojovač
OLED
Olovený akumulátor
Paralelné zapojenie
Peltierov článok
Plošná hustota elektrického prúdu
Poistka (elektrotechnika)
Posuvný prúd
Prúdový chránič
Prenosové médium
Prieletový klystrón
Primárny elektrochemický článok
Reaktancia
Rekuperácia (dopravný prostriedok)
Relé
Reproduktorová výhybka
Rezistancia
Rozhranie (interface)
Sériové zapojenie
Seebeckov jav
Sekundárny elektrochemický článok
Settopbox
Skrat
Sonar
Spínač
Spínaný zdroj
Straty v mikropásikových vedeniach
Striedavý prúd
Stupeň ochrany krytom
Svetelná výbojka
Symetrizačný člen
Technická normalizácia
Tepelné relé
Tepelne vodivostný detektor
Termočlánok
Théveninova veta
Transformátor
Transformátor s fázovou reguláciou
Trojfázová sústava
Tuhá fáza (elektronika)
Tyratrón
Usmerňovač (elektrotechnika)
Uzemnenie
Uzol (vodiče)
Vírivý prúd
Výbojka
Varistor
Ventilátor
Vodič (elektrotechnika)
Voltov stĺp
Vstavaný systém
Zásuvka (elektrotechnika)
Zdroj (elektrotechnika)
Zisk antény
Text je dostupný za podmienok Creative
Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších
podmienok.
Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky
použitia.
www.astronomia.sk | www.biologia.sk | www.botanika.sk | www.dejiny.sk | www.economy.sk | www.elektrotechnika.sk | www.estetika.sk | www.farmakologia.sk | www.filozofia.sk | Fyzika | www.futurologia.sk | www.genetika.sk | www.chemia.sk | www.lingvistika.sk | www.politologia.sk | www.psychologia.sk | www.sexuologia.sk | www.sociologia.sk | www.veda.sk I www.zoologia.sk