A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Podrobnosti | |
---|---|
Datum konání | 26. července 2003 – 15. května 2004 |
Počet týmů | 16 |
Konečné pořadí | |
1. místo | FC Baník Ostrava (4. titul) |
2. místo | AC Sparta Praha |
3. místo | SK Sigma Olomouc |
Statistiky | |
Počet zápasů | 240 |
Počet gólů | 578 (2,41 na zápas) |
Návštěvnost | 1 158 523 (4 827 na zápas) |
Nejlepší střelec | Marek Heinz (FC Baník Ostrava) – 19 gólů |
Sesterské soutěže asociace | |
Pohár ČMFS | |
← 2002/03 | 2004/05 → |
Sezóna 2003/04 Gambrinus ligy byla 11. sezónou v samostatné české lize. Začala 26. července 2003 a skončila 15. května 2004. Do tohoto ročníku postoupily z druhé ligy týmy SFC Opava a FC Viktoria Plzeň. Po skončení ročníku do druhé ligy sestoupily týmy FC Viktoria Plzeň a FK Viktoria Žižkov. FC Baník Ostrava se stal mistrem ligy.
Konečná tabulka
Poř. | Tým | Z | V | R | P | VG | OG | B |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FC Baník Ostrava | 30 | 18 | 9 | 3 | 60 | 25 | 63 |
2. | AC Sparta Praha (C) (P) | 30 | 16 | 10 | 4 | 48 | 24 | 58 |
3. | SK Sigma Olomouc | 30 | 16 | 7 | 7 | 43 | 24 | 55 |
4. | SK Slavia Praha | 30 | 15 | 7 | 8 | 43 | 24 | 52 |
5. | 1. FC Synot | 30 | 14 | 6 | 10 | 43 | 37 | 48 |
6. | FC Slovan Liberec | 30 | 12 | 10 | 8 | 38 | 27 | 46 |
7. | FC Tescoma Zlín | 30 | 12 | 5 | 13 | 31 | 39 | 41 |
8. | SK České Budějovice | 30 | 11 | 7 | 12 | 38 | 38 | 40 |
9. | FK Teplice | 30 | 9 | 12 | 9 | 32 | 32 | 39 |
10. | FK Jablonec 97 | 30 | 8 | 14 | 8 | 27 | 32 | 38 |
11. | FK Marila Příbram | 30 | 10 | 7 | 13 | 33 | 37 | 37 |
12. | SFC Opava (N) | 30 | 8 | 7 | 15 | 34 | 55 | 31 |
13. | FK Chmel Blšany | 30 | 8 | 6 | 16 | 34 | 54 | 30 |
14. | 1. FC Brno | 30 | 7 | 9 | 14 | 33 | 43 | 30 |
15. | FK Viktoria Žižkov | 30 | 6 | 9 | 15 | 18 | 34 | 27 |
16. | FC Viktoria Plzeň (N) | 30 | 4 | 7 | 19 | 23 | 53 | 19 |
Poznámky:
- Z = Odehrané zápasy; V = Vítězství; R = Remízy; P = Prohry; VG = Vstřelené góly; OG = Obdržené góly; B = Body
- (C) = obhájce mistrovského titulu, (P) = vítěz Českého poháru, (N) = nováček (minulou sezónu hrál nižší soutěž a postoupil)
Postup do předkola Ligy mistrů 2004/05 | |
Postup do předkola Ligy mistrů 2004/05 | |
Postup do Poháru UEFA 2004/05 | |
Postup do Poháru Intertoto 2004 | |
Sestup do 2. ligy 2004/05 |
Statistiky
- Nejlepší střelec ročníku: Marek Heinz (Ostrava), 19 gólů
- Celkem diváků: 1 158 523
- Průměr na zápas: 4 827 diváků
- Nejvyšší návštěva: 20 032 diváků, Ostrava – Sparta
- Nejnižší návštěva: 51 diváků, Blšany – Jablonec[1]
Soupisky mužstev
- V závorce za jménem je uveden počet utkání a branek, u brankářů ještě počet čistých kont
FC Baník Ostrava
Jan Laštůvka (30/0/11) – Pavel Besta (28/0), René Bolf (26/3), David Bystroň (25/0), Martin Čížek (30/1), Peter Drozd (26/5), Josef Dvorník (10/0), Marek Heinz (30/19), Josef Hoffmann (12/0), Rostislav Kiša (5/0), Přemysl Krpec (3/0), Radoslav Látal (25/2), Mario Lička (26/2),Lukáš Magera (14/1), Miroslav Matušovič (28/10), Aleš Neuwirth (4/0), Zdeněk Pospěch (26/9), Martin Prohászka (7/1), Radek Slončík (25/2), Adam Varadi (14/0), Libor Žůrek (14/3) – trenér František Komňacký, asistenti Pavel Vrba a Pavol Michalík
AC Sparta Praha
David Bičík (1/0/0), Jaromír Blažek (27/0/12), Petr Kouba (3/0/1) – Patrice Abanda (1/0), Miroslav Baranek (7/0), Jan Flachbart (4/0), Igor Gluščević (18/3), Vladimir Gluščević (4/0), Jiří Homola (7/1), Tomáš Hübschman (25/0), Patrik Ježek (11/2), Petr Johana (27/1), Tomáš Jun (26/7), Marek Kincl (16/4), Radoslav Kováč (29/3), Pavel Krmaš (3/0), Vladimír Labant (17/2), Rastislav Michalík (25/1), Jiří Němec (12/0), Pavel Pergl (22/1), Martin Petráš (12/0), Karel Poborský (28/11), Mirko Poledica (4/0), Jan Rezek (10/1), Libor Sionko (15/4), Tomáš Sivok (10/0), Jiří Štajner (14/3), Petr Voříšek (12/0), Martin Zbončák (7/0), Lukáš Zelenka (20/2) – trenér Jiří Kotrba (1.–23. kolo) a František Straka (24.–30. kolo), asistenti Jaroslav Šilhavý, Jan Stejskal a Miroslav Jirkal (17.–30. kolo)
SK Sigma Olomouc
Martin Vaniak (30/0/15) – Peter Babnič (29/5), Tomáš Bouška (2/0), Robert Caha (29/0), Jaroslav Černý (5/0), Tomáš Glos (13/1), Michal Hubník (16/1), Roman Hubník (19/1), Martin Hudec (30/5), Petr Kobylík (1/0), Ivo Krajčovič (15/0), Radim Kučera (30/4), Jaroslav Prekop (1/0), Tomáš Randa (26/0), Ľubomír Reiter (26/15), David Rojka (4/0), Vojtěch Schulmeister (5/0), Patrik Siegl (11/2), Michal Ševela (9/0), Radek Špiláček (27/0), Vítězslav Tuma (2/0), Aleš Urbánek (12/3), Stanislav Vlček (14/2), Martin Vyskočil (28/2), Pavel Zbožínek (28/1) – trenér Petr Uličný, asistenti Karel Trnečka a Augustin Chromý
SK Slavia Praha
Radek Černý (22/0/12), Matúš Kozáčik (9/0/3) – Adauto (15/4), Radek Bejbl (30/1), Richard Dostálek (12/1), Lukáš Došek (25/0), Tomáš Došek (22/7), Pavel Fořt (16/3), Patrik Gedeon (6/0), Tomáš Hašler (11/1), Tomáš Hrdlička (10/0), Jefferson Luis (3/0), György Józsi (12/0), David Kalivoda (18/1), Václav Koloušek (12/5), Matej Krajčík (1/0), Karel Kratochvíl (16/0), Pavel Kuka (27/4), Martin Latka (24/1), Martin Lukeš (20/1), Martin Müller (24/1), Lukáš Nachtman (1/0), Michal Otočka (2/0), Adam Petrouš (12/0), Karel Piták (28/8), Rudolf Skácel (5/2), Michal Švec (6/0), Milan Zachariáš (19/1) – trenér Miroslav Beránek (1.–16. kolo) a Josef Csaplár (17.–30. kolo), asistenti Pavel Trávník, Miroslav Jirkal a Jan Netscher (všichni 1.–16. kolo) a Luděk Klusáček, Martin Hřídel a Milan Veselý (všichni 17.–30. kolo)
1. FC SYNOT
Petr Drobisz (25/0/8), Pavel Kováč (5/0/3), Lukáš Macháček (1/0/0) – Martin Abraham (27/5), Jakub Bureš (11/1), Václav Činčala (24/5), Petr Čoupek (24/1), Ivan Dvořák (5/0), Csaba Horváth (2/0), Milan Ivana (13/3), Michal Kadlec (15/1), Rastislav Kostka (24/2), Jiří Kowalík (3/1), Petr Laga (1/0), Josef Lukaštík (5/0), Vladimír Malár (23/3), Michal Meduna (29/7), Tomáš Mica (2/0), Jan Nezmar (19/8), Pavel Němčický (16/0), Jan Palinek (29/1), Petr Pavlík (11/0), Milan Petržela (20/1), Tomáš Polách (25/2), Jan Rajnoch (14/0), Marek Seman (9/0), Petr Slončík (8/0), Duško Stajić (8/2), David Šmahaj (1/0), Veliče Šumulikoski (13/0), Ivo Zbožínek (4/0) – trenér Radek Rabušic (1.–4. kolo), František Ondrůšek (5. kolo) a Karel Jarolím (6.–30. kolo), asistenti Vladimír Michal (1.–4. kolo) a František Ondrůšek (1.–4. kolo), Miloslav Machálek (5. kolo) a Petr Vrabec (6.–30. kolo)
FC Slovan Liberec
Zbyněk Hauzr (15/0/6), Antonín Kinský (14/0/6), Martin Lejsal (2/0/0) – Juraj Ančic (25/0), Miloš Brezinský (1/0), Jan Broschinský (2/0), Libor Došek (12/3), Baffour Gyan (8/1), Josef Hamouz (6/0), Ivan Hodúr (18/3), Miroslav Holeňák (26/0), Filip Hološko (18/5), Tomáš Janů (23/0), Karol Kisel (26/4), Václav Koloušek (16/2), Pavel Košťál (3/0), David Langer (27/1), Petr Lukáš (24/0), Jan Nezmar (5/0), Petr Papoušek (15/3), Bohuslav Pilný (16/1), Jan Polák (21/2), Michal Pospíšil (26/6), Miroslav Slepička (24/4), Jozef Valachovič (14/1), Tomáš Zápotočný (18/0) – trenéři Ladislav Škorpil a Josef Csaplár (1.–16. kolo) a Stanislav Griga a Vítězslav Lavička (17.–30. kolo), asistenti Martin Hřídel (1.–16. kolo) a Josef Petřík
FC Tescoma Zlín
Vít Baránek (16/0/5), Otakar Novák (16/0/6) – Martin Bača (4/0), Martin Bielik (2/0), Bronislav Červenka (28/2), Roman Dobeš (29/1), Tomáš Dujka (5/0), Luis Fabio Gomes (18/3),[2] David Hubáček (29/1), Vladimír Chalupa (12/1), Tomáš Janíček (23/2), Richard Kalod (4/0), Petr Klhůfek (2/0), Jiří Koubský (28/2), Zdeněk Kroča (28/2), Edvard Lasota (29/7), Marcel Lička (17/0), Jan Mokrejš (1/0), Josef Mucha (24/4), Michal Nehoda (18/1), Petr Novosad (22/1), Jaroslav Švach (24/2), Vlastimil Vidlička (26/2), Vít Vrtělka (5/0), Václav Zapletal (1/0), Petr Zemánek (1/0) – trenér Vlastislav Mareček, asistenti Jiří Bartl a Pavel Hoftych
SK Dynamo České Budějovice
Jakub Kafka (22/0/8), Miroslav Seman (9/0/0) – Lukáš Adam (20/0), Petr Bouchal (6/0), Vladimír Čáp (7/0), Ivan Dvořák (12/0), Jan Gruber (24/2), Pavel Grznár (3/0), David Homoláč (24/0), David Horejš (26/0), Jaroslav Chlebek (25/1), Jiří Kladrubský (1/0), Pavel Knietel (1/0), Marek Kulič (24/8), David Lafata (29/14), Martin Leština (24/0), Aleš Matoušek (28/1), Miloslav Penner (18/0), Jaromír Plocek (24/3), Vladimír Pončák (26/1), Stanislav Rožboud (3/0), Jaroslav Schindler (4/0), Tomáš Sivok (13/0), Martin Smíšek (10/2), Ivo Svoboda (7/0), Martin Vozábal (29/3) – trenér Pavel Tobiáš, asistenti Daniel Drahokoupil a Pavol Švantner
FK Teplice
Patrik Kolář (6/0/1), Tomáš Poštulka (24/0/6), Radim Vlasák (2/0/0) – Petr Benát (12/0), Henrich Benčík (13/3), Vítězslav Brožík (1/0), Radek Divecký (15/3), Michal Doležal (28/0), Petr Dragoun (1/0), Martin Fenin (5/1), Pavel Horváth (22/3), Tomáš Hunal (20/1), Martin Klein (10/0), Michal Kolomazník (8/1), Jiří Kowalík (5/0), Pavel Krmaš (9/0), Tomáš Kuchař (10/1), Vladimír Leitner (26/0), Roman Lengyel (16/1), Libor Maličák (1/0), Jiří Mašek (13/1), Karel Rada (27/1), Jan Rezek (13/1), Emil Rilke (5/0), Vlastimil Ryška (12/0), Jiří Skála (12/0), Dušan Tesařík (27/2), Pavel Veleba (12/4), Pavel Verbíř (30/7), Petr Voříšek (16/1), Luděk Zelenka (2/0) – trenér František Straka (1.–23. kolo) a Jiří Nevrlý (24.–30. kolo), asistenti Svatopluk Habanec a Jan Poštulka
FK Jablonec 97
Tomáš Lovásik (17/0/5), Michal Špit (13/0/6) – Tomáš Čáp (10/0), Radek Čížek (15/0), Jan Flachbart (12/0), Adrián Guľa (11/0), Ondřej Herzán (29/2), Radek Hochmeister (30/0), Richard Hrotek (28/4), Luboš Hušek (3/0), Josef Jindřišek (6/0), Andrej Jožef (2/0), Michal Kordula (23/0), Radim König (15/0), Michal Křemen (1/0), Josef Laštovka (21/0), Vladimír Majsniar (2/0), Jiří Mašek (16/3), Tomáš Michálek (26/8), Jaroslav Nesvadba (6/0), Vladimír Pokorný (5/0), Jiří Rosický (3/0), Petr Smíšek (8/1), Jiří Svojtka (25/0), Zdeněk Šenkeřík (26/5), Jiří Vít (4/0), Miroslav Vodehnal (29/2), Jozef Weber (24/1) – trenér Vlastimil Palička (1.–11. kolo) a Petr Rada (12.–30. kolo), asistenti Jan Fiala (1.–11. kolo), Radim Straka a Zdeněk Klucký (12.–30. kolo)
FC Marila Příbram
Lukáš Paleček (6/0/2),
Oldřich Pařízek (4/0/2),
Jindřich Skácel (2/0/0),
Radek Sňozík (9/0/3),
Michal Václavík (10/0/3) –
Jiří Adamec (8/0),
Jan Berger (2/0),
Jiří Birhanzl (19/0),
Josef Brodský (5/0),
Danijel Cesarec (23/3),
Tomáš Fenyk (4/0),
René Formánek (24/0),
Václav Janů (18/0),
Petr Jendruščák (14/2),
Václav Jordák (1/0),
Zdroj:https://cs.wikipedia.org?pojem=Gambrinus_liga_2003/04
Text je dostupný za podmienok Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších podmienok. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky použitia.
Antény
Chemické zdroje elektriny
Chladenie v elektrotechnike
Elektrická sústava automobilu
Elektrická trakcia
Elektrické prístroje
Elektrické súčiastky
Elektrické spotrebiče
Elektrické stroje
Čítanie (elektrotechnika)
Činný výkon
Štatistická dynamika
Živý vodič
Admitancia
Antiparalelné zapojenie
Asynchrónny motor
Blúdivý prúd
Bočník (elektrotechnika)
Diak (polovodičový prvok)
Displej s kvapalnými kryštálmi
Elektrická inštalácia
Elektrická rezonancia
Elektrická sila
Elektrická vodivosť
Elektrické zariadenie
Elektrický obvod
Elektrický zvonec
Elektroenergetika
Elektromer
Elektrometer
Elektromobil
Elektromotor
Elektromotorické napätie
Elektrotechnický náučný slovník
Elektrotechnika
Elektrotechnológia
Fázor
Faradayova klietka
Frekvencia (fyzika)
Graetzov mostík
Impedancia
Indukčnosť
Induktancia
Istič
Izolácia (elektrotechnika)
Izolant
Jadro vodiča
Jednobran
Jednosmerný prúd
Joulovo teplo
Katóda
Koaxiálny kábel
Kompenzácia účinníka
Konduktometria
Konektor (elektrotechnika)
Korónový výboj
Lanko (elektrotechnika)
Leptanie
Logické hradlo
Magnetická susceptibilita
Magnetizácia (veličina)
Merný elektrický odpor
Mobilné zariadenie
Napájací zdroj
Napäťový chránič
Napäťový násobič
Nortonova veta
Odpínač
Odpojovač
OLED
Olovený akumulátor
Paralelné zapojenie
Peltierov článok
Plošná hustota elektrického prúdu
Poistka (elektrotechnika)
Posuvný prúd
Prúdový chránič
Prenosové médium
Prieletový klystrón
Primárny elektrochemický článok
Reaktancia
Rekuperácia (dopravný prostriedok)
Relé
Reproduktorová výhybka
Rezistancia
Rozhranie (interface)
Sériové zapojenie
Seebeckov jav
Sekundárny elektrochemický článok
Settopbox
Skrat
Sonar
Spínač
Spínaný zdroj
Straty v mikropásikových vedeniach
Striedavý prúd
Stupeň ochrany krytom
Svetelná výbojka
Symetrizačný člen
Technická normalizácia
Tepelné relé
Tepelne vodivostný detektor
Termočlánok
Théveninova veta
Transformátor
Transformátor s fázovou reguláciou
Trojfázová sústava
Tuhá fáza (elektronika)
Tyratrón
Usmerňovač (elektrotechnika)
Uzemnenie
Uzol (vodiče)
Vírivý prúd
Výbojka
Varistor
Ventilátor
Vodič (elektrotechnika)
Voltov stĺp
Vstavaný systém
Zásuvka (elektrotechnika)
Zdroj (elektrotechnika)
Zisk antény
Text je dostupný za podmienok Creative
Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported; prípadne za ďalších
podmienok.
Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Podmienky
použitia.
www.astronomia.sk | www.biologia.sk | www.botanika.sk | www.dejiny.sk | www.economy.sk | www.elektrotechnika.sk | www.estetika.sk | www.farmakologia.sk | www.filozofia.sk | Fyzika | www.futurologia.sk | www.genetika.sk | www.chemia.sk | www.lingvistika.sk | www.politologia.sk | www.psychologia.sk | www.sexuologia.sk | www.sociologia.sk | www.veda.sk I www.zoologia.sk