A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Tour de Suisse 2021 | |
---|---|
Datum | 6. - 13. června |
Start | Frauenfeld |
Cíl | Andermatt |
Počet etap | 8 |
Celková délka | 1056,6 km |
Konečné pořadí | |
Celkový vítěz | Richard Carapaz (ECU) |
Druhý | Rigoberto Urán (COL) |
Třetí | Jakob Fuglsang (DEN) |
Trikoty | |
Vítěz bodovací soutěže | Stefan Bissegger (SUI) |
Nejlepší vrchař | Michael Woods (CAN) |
Nejlepší mladý jezdec | Eddie Dunbar (IRL) |
Nejlepší tým | Team Jumbo–Visma |
Nejaktivnější jezdec | neuděleno |
← 2019 2022 → |
84. ročník cyklistického závodu Tour de Suisse se konal mezi 6. a 13. červnem 2021 ve Švýcarsku. Celkovým vítězem se stal Ekvádorec Richard Carapaz z týmu Ineos Grenadiers. Na druhém a třetím místě se umístili Kolumbijec Rigoberto Urán (EF Education–Nippo) a Dán Jakob Fuglsang (Astana–Premier Tech).
Týmy
Závodu se zúčastnilo všech 19 UCI WorldTeamů společně s 3 UCI ProTeamy pozvanými na divokou kartu. Každý tým přijel se 7 jezdci, na start se tedy postavilo 154 jezdců.[1] Před startem 4. etapy ze závodu odstoupil celý tým Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux kvůli pozitivnímu testu jednoho z členů týmu na covid-19.[2]
Týmy, které se zúčastnily závodu, jsou:
UCI WorldTeamy
- AG2R Citroën Team
- Astana–Premier Tech
- Bora–Hansgrohe
- Cofidis
- Deceuninck–Quick-Step
- EF Education–Nippo
- Groupama–FDJ
- Ineos Grenadiers
- Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux
- Israel Start-Up Nation
- Lotto–Soudal
- Movistar Team
- Team Bahrain Victorious
- Team BikeExchange
- Team DSM
- Team Jumbo–Visma
- Team Qhubeka Assos
- Trek–Segafredo
- UAE Team Emirates
UCI ProTeamy
Národní týmy
- Švýcarsko
Trasa a etapy
Trasa ročníku 2021 byla z většiny identická trase plánovaného ročníku 2020, který byl zrušen kvůli pandemii covidu-19.[3]
Etapa | Datum | Trasa | Vzdálenost | Typ | Vítěz | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6. června | Frauenfeld – Frauenfeld | 10,9 km | Individuální časovka | Stefan Küng (SUI) | ||
2 | 7. června | Neuhausen – Lachen | 173 km | Kopcovitá etapa | Mathieu van der Poel (NED) | ||
3 | 8. června | Lachen – Pfaffnau | 185 km | Kopcovitá etapa | Mathieu van der Poel (NED) | ||
4 | 9. června | Kloster Sankt Urban – Gstaad | 171 km | Středně těžká etapa | Stefan Bissegger (SUI) | ||
5 | 10. června | Gstaad – Leukerbad | 172 km | Horská etapa | Richard Carapaz (ECU) | ||
6 | 11. června | Fiesch – Disentis-Sedrun | 162 km | Horská etapa | Andreas Kron (DEN)[pozn. 1] | ||
7 | 12. června | Disentis-Sedrun – Andermatt | 23,2 km | Horská časovka | Rigoberto Urán (COL) | ||
8 | 13. června | Andermatt – Andermatt | Horská etapa | Gino Mäder (SUI) | |||
Celková délka | 1056,6 km[pozn. 3] |
Průběžné pořadí
Etapa | Vítěz | Celkové pořadí |
Bodovací soutěž |
Vrchařská soutěž |
Soutěž mladých jezdců |
Soutěž týmů | Cena bojovnosti |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stefan Küng | Stefan Küng | Stefan Küng | neuděleno | Stefan Bissegger | EF Education–Nippo | Stefan Küng |
2 | Mathieu van der Poel | Tom Bohli | Neilson Powless | Deceuninck–Quick-Step | Claudio Imhof | ||
3 | Mathieu van der Poel | Mathieu van der Poel | Mathieu van der Poel | Nickolas Zukowsky | Rémy Rochas | ||
4 | Stefan Bissegger | EF Education–Nippo | Benjamin Thomas | ||||
5 | Richard Carapaz | Richard Carapaz | Esteban Chaves | Lucas Hamilton | Deceuninck–Quick-Step | Hermann Pernsteiner | |
6 | Andreas Kron | Stefan Bissegger | Antonio Nibali | Andreas Leknessund | David de la Cruz | ||
7 | Rigoberto Urán | Rigoberto Urán | |||||
8 | Gino Mäder | Michael Woods | Eddie Dunbar | Team Jumbo–Visma | Hermann Pernsteiner | ||
Konečné pořadí | Richard Carapaz | Stefan Bissegger | Michael Woods | Eddie Dunbar | Team Jumbo–Visma | neuděleno |
Konečné pořadí
Legenda | |||
---|---|---|---|
Označuje vítěze celkového pořadí. | Označuje vítěze soutěže mladých jezdců. | ||
Označuje vítěze bodovací soutěže. | Označuje vítěze ceny bojovnosti. | ||
Označuje vítěze vrchařské soutěže. |
Celkové pořadí
Pořadí | Jezdec | Tým | Čas |
---|---|---|---|
1 | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 24h 44’ 01” |
2 | Rigoberto Urán | EF Education–Nippo | + 17” |
3 | Jakob Fuglsang | Astana–Premier Tech | + 1’ 15” |
4 | Maximilian Schachmann | Bora–Hansgrohe | + 1’ 19” |
5 | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | + 2’ 55” |
6 | Domenico Pozzovivo | Team Qhubeka Assos | + 3’ 16” |
7 | Rui Costa | UAE Team Emirates | + 3’ 43” |
8 | Sam Oomen | Team Jumbo–Visma | + 4’ 16” |
9 | Mattia Cattaneo | Deceuninck–Quick-Step | + 4’ 39” |
10 | Esteban Chaves | Team BikeExchange | + 5’ 33” |
Bodovací soutěž
Pořadí | Jezdec | Tým | Body |
---|---|---|---|
1 | Stefan Bissegger | EF Education–Nippo | 21 |
2 | Mattia Cattaneo | Deceuninck–Quick-Step | 20 |
3 | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 18 |
4 | Gino Mäder | Team Bahrain Victorious | 18 |
5 | Stefan Küng | Groupama–FDJ | 16 |
6 | Claudio Imhof | Švýcarsko | 16 |
7 | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 15 |
8 | Rigoberto Urán | EF Education–Nippo | 14 |
9 | Andreas Kron | Lotto–Soudal | 14 |
10 | Joey Rosskopf | Rally Cycling | 12 |
Vrchařská soutěž
Pořadí | Jezdec | Tým | Body |
---|---|---|---|
1 | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 29 |
2 | David de la Cruz | UAE Team Emirates | 29 |
3 | Sergio Samitier | Movistar Team | 29 |
4 | Antonio Nibali | Trek–Segafredo | 28 |
5 | Wout Poels | Team Bahrain Victorious | 24 |
6 | Gino Mäder | Team Bahrain Victorious | 19 |
7 | Rigoberto Urán | EF Education–Nippo | 16 |
8 | Mattia Cattaneo | Deceuninck–Quick-Step | 16 |
9 | Gavin Mannion | Rally Cycling | 14 |
10 | Jakob Fuglsang | Astana–Premier Tech | 14 |