A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
Africký pohár národov 1994
Detaily turnaja | |
---|---|
Usporiadateľ | Tunisko |
Dátum konania | 26. marec - 10. apríl |
Počet tímov | 12 |
Štadióny | 3 (v 2 mestách) |
Víťazi | Nigéria (2.. titul) |
2. miesto | Zambia |
3. miesto | Pobrežie Slonoviny |
Turnajové štatistiky | |
Počet zápasov | 20 |
Počet gólov | 44 (2.2 na zápas) |
Návštevnosť | 273 000 (13 650 na zápas) |
Najlepší strelec (strelci) | Rashidi Yekini (5 gólov) |
Najlepší hráč | Rashidi Yekini |
19921996 | |
Africký pohár národov 1994 bol 19. ročníkom Afrického pohára národov pre národné tímy pod hlavičkou Konfederácie afrického futbalu. Turnaj sa hral v Tunisku v dňoch od 26. marca do 10. apríla 1994. Obhajcom titulu boli Pobrežie Slonoviny. Bol to posledný turnaj na ktorom sa predstavilo 12 tímov.
Víťazom turnaja sa stala Nigéria, vo finále zdolali Zambiu 2:1.
Kvalifikované tímy
Senegal nahradil na turnaji Alžírsko, ktoré bolo diskvalifikované.
Pre Gabon a Sierra Leone išlo o debut na turnaji.
Tím | Účasti | Najlepší výsledok |
---|---|---|
Tunisko | 6 | Druhé miesto (1965) |
Guinea | 4 | Vicemajster (1976) |
Pobrežie Slonoviny | 10 | Víťaz (1992) |
Ghana | 9 | Víťaz (1963, 1965, 1978, 1982) |
Mali | 1 | Vicemajster (1972) |
Gabon | 0 | Debut |
Senegal | 5 | Štvrté miesto (1965, 1990) |
Zair | 10 | Víťaz (1974) |
Egypt | 14 | Víťaz (1957, 1959, 1986) |
Nigéria | 9 | Víťaz (1980) |
Sierra Leone | 0 | Debut |
Zambia | 6 | Vicemajster (1974) |
Štadióny
Tunis | Sousse | |
---|---|---|
Stade El Menzah | Stade Chedly Zouiten | Stade Olympique de Sousse |
Kapacita: 45 000 | Kapacita: 18 000 | Kapacita: 21 000 |
Skupinová fáza
Skupina A
Por. | Tím | Z | V | R | P | Skóre | +/- | Body | Kvalifikácia |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zair | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | +2 | 3 | Postup do štvrťfinále |
2. | Mali | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:1 | +2 | 2 | |
3. | Tunisko (H) | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:3 | -2 | 1 |
Skupina B
Por. | Tím | Z | V | R | P | Skóre | +/- | Body | Kvalifikácia |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Egypt | 2 | 1 | 1 | 0 | 4:0 | +4 | 3 | Postup do štvrťfinále |
2. | Nigéria | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:0 | +3 | 3 | |
3. | Gabon | 2 | 0 | 0 | 2 | 0:7 | -7 | 0 |
Skupina C
Por. | Tím | Z | V | R | P | Skóre | +/- | Body | Kvalifikácia |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Zambia | 2 | 1 | 1 | 0 | 1:0 | +1 | 3 | Postup do štvrťfinále |
2. | Pobrežie Slonoviny | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:1 | +3 | 2 | |
3. | Sierra Leone | 2 | 0 | 1 | 1 | 0:4 | -4 | 1 |
Skupina D
Por. | Tím | Z | V | R | P | Skóre | +/- | Body | Kvalifikácia |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ghana | 2 | 2 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | 4 | Postup do štvrťfinále |
2. | Senegal | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:3 | -1 | 2 | |
3. | Guinea | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:3 | -2 | 0 |
Play-off
Štvrťfinále | Semifinále | Finále | ||||||||
Zair | 0 | |||||||||
Nigéria | 2 | |||||||||
Nigéria (pen.) | 2 (4) | |||||||||
Pobrežie Slonoviny | 2 (2) | |||||||||
Ghana | 1 | |||||||||
Pobrežie Slonoviny | 2 | |||||||||
Nigéria | 2 | |||||||||
Zambia | 1 | |||||||||
Egypt | 0 | |||||||||
Mali | 1 | |||||||||
Mali | 0 | 3. miesto | ||||||||
Zambia | 4 | |||||||||
Zambia | 1 | Pobrežie Slonoviny | 3 | |||||||
Senegal | 0 | Mali | 1 |